Zadanie II - "Szanuj energię, chroń klimat"

Tym razem nasze zadanie dotyczyło zrealizowania warsztatów ekologicznych o tematyce „Prawidłowa segregacja śmieci” oraz pleneru fotograficznego w zimowej scenerii Lasu Cygańskiego.

Spotkanie z Panią Katarzyną Olek- edukatorem z Zakładu Gospodarki Odpadami S.A w Bielsku- Białej odbyło się w dniu 7.02.2023r.  Na tych warsztatach uczniowie klas 1-3 mieli okazję przypomnieć i utrwalić sobie zasady segregacji śmieci, rodzajów i właściwego ich umieszczania w pojemnikach. Spotkanie miało formę zabawy i wszyscy świetnie ten czas wykorzystali. Pani Kasia bardzo ciekawie opowiadała i cierpliwie odpowiadała na wszystkie poruszane przez dzieci problemy.

Następnie klasy 1-3 ruszyły na plener fotograficzny. W trakcie wycieczki dzieci wykonały samodzielnie zdjęcia odpoczywającej zimą przyrody. Pomimo trudnych warunków pogodowych, fotografie przyrodniczych miejsc wyszły świetnie, czego efektem jest poplenerowa wystawa prac.

#bielskobialachroniklimat #ceebielsko #wybbieramczystemiasto #wekozgodzie #laboratoriaprzysłości

Kolejne zadanie za nami. Dla dzieci najciekawsze, oprócz warsztatów było także wykorzystanie telefonów do zrobienia zdjęć przyrody. Nauczyły się, jak można szybko i efektownie utrwalić ciekawe plenery.

W marcu startujemy z zadaniem III. Do zobaczenia!

Zachęcamy do polubienia fanpagów:

facebook ekosynteza (klik)

instagram ekosynteza (klik)

 koordynator - mgr R. Kalemba