Lecznicze chwasty

W ostatni piątek uczniowie klasy 2, korzystając z pięknej pogody zmienili się w badaczy przyrody i ruszyli na poszukiwania lokalnych i bardzo pospolitych „leczniczych chwastów”.

Na tapet wzięli m.in. koniczynę, jasnotę purpurową, pokrzywę, mniszek czy czosnaczek, ale i wiele innych. Uczniowie na tylko zapoznali się z ich nazwami, wyglądem oraz dobroczynnym wpływie na nasz organizm. Poznali też ciekawostki o konkretnych roślinach – czy Sid leniwiec zjadł ostatni mleczyk czy mniszek? Pod korzeniami, jakiej rośliny leżą zmarłe elfy? Co lubą jeść niedźwiedź grizzly? I z czego napar piła armia Jana Sobieskiego?

Zajęcia zakończyły się wzorową pracą w grupach, a także pierwszym pomiarem wiatru, który również jest teraz w obrębie naszych szkolnych zainteresowań.

wychowawczyni- mgr K. Zawada