Lepienie z gliny

W ostatnich tygodniach klasa 3 miała okazję rozwijać swoje zdolności artystyczne lepiąc w glinie. Na pierwszych zajęciach, które odbywały się w szkole uczniowie wykonali elementy do bransoletki. które po wyschnięciu trafiły do pieca na wypał. Gdy po 2 tygodniach wypalone elementy były gotowe do dalszej pracy klasa wybrała się na wycieczkę do Bystrej.Tam w pracowni artystycznej "Jagodowy Kruk" pod okiem profesjonalistki szkliwili swoje dzieła, a przy okazji mogli zobaczyć pracownię i posłuchać o tworzeniu w glinie… Poszkliwione prace znów trafiły do pieca na wypał. My natomiast ruszyliśmy poszerzyć poczucie estetyki pięknymi dziełami słynnego akwarelisty Juliana Fałata. W Bystrej znajduje się bowiem muzeum poświęcone jego pamięci. Po drodze była przerwa na gofry i zabawy z uroczym samojedem, który niewątpliwie najbardziej skradł serca uczniów na wycieczce :-) .

Po tygodniu finalnie uczniowie ze stworzonych elementów wykonali bransoletkę, która była prezentem dla mam z okazji Dnia Matki. Jak widać proces tworzenia w glinie jest pracochłonny i długotrwały ale było warto ponieważ efekt jest wspaniały. Uczniowie wykonali przepiękne małe dzieła sztuki!!

organizator- mgr F. Hatała, mgr S.Łęgowik