Dzień Kropki

15 września uczniowie klas 1-3 obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy. W trakcie lekcji, dzieci zapoznały się z treścią lektury “The Dot”, czyli “Kropka” autorstwa Peter H. Reynolds. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Następnie, uczniowie wykonywali zadania związane z kropkami, projektowali własne kropki i wizualizowali w aplikacji 3D, a pierwszaczki, dodatkowo, poszukiwały kropek ukrytych na szkolnym korytarzu. Mamy nadzieję, że „kropkowe” lekcje pomogły dzieciom odkryć ich talenty, pobudziły wyobraźnię i pozwoliły się wspólnie pobawić i nieco inaczej spędzić czas w szkole.

Opiekunowie mgr S.Łęgowik, mgr R.Kalemba, mgr K.Zawada