Festiwal Nauki 2017

Tradycyjnie 21 marca - pierwszego dnia wiosny odbył się w naszej szkole Festiwal Nauki.

Uczniowie  wszystkich klas Szkoły Podstawowej brali udział w ciekawych wykładach i warsztatach.

Klasy I, II i III uczestniczyły w spotkaniu "Wisła królowa polskich rzek" prowadzonych przez panią Jolantę Rakowską z Książnicy Beskidzkiej.

Wszystko o królowej polskich rzek WIŚLE

Praca wre - przypominajki, co to takiego? My wiemy

Pani dyrektor też wie!

To te trudne słowa z krzyżówki !!!

Pierwszaki z Warkoczem Wisły

II A

i II B z warkoczem Wisły

Warsztaty plastyczne "Co można wyczarować z plamy" prowadziła pani Monika Dębska.

Dużo wiadomości ze świata przekazał pan Krzysztof Kowalczyk z punktu informacji europejskiej Europe Direct, w wykładzie "Europa i Unia Europejska".

Odwiedził nas pan R. Baran z ciekawostkami na temat Studia Filmów Rysunkowych.

O Insygniach królewskich opowiadała pani Dorota Szkucik.

"Reklama" - wykład p. A. Piątek-Sostaric, "Wynalazki" - wykład p. A. Cichoń, " Ciekawostki o pracy mózgu" - to kolejne tematy, które przybliżone zostały uczniom klas IV - VI.

Uczniowie mieli również możliwość poznania zbiorów specjalnych biblioteki dla niewidomych, poznali tajniki języka migowego oraz uczestniczyli w warsztatach lalek teatralnych.