Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 22

im. S. Żeromskiego w Bielsku-Białej

 

Dzień Sportu 2023

1 czerwca w naszej szkole zorganizowany był Dzień Sportu. Cała szkoła spotkała się, by w duchu zasad gry fair-play rywalizować oraz jednoczyć się we wspólnych dążeniach i zmaganiach.

Dodatkowym celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności ruchowej, integrowanie się klas, kształtowanie zachowań prozdrowotnych oraz nabywanie wiary we własne siły i możliwości.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wyjątkowego dnia.

Miej lepszy dzień

Jak rozpoznawać, kiedy umysł potrzebuje odpoczynku? Dlaczego warto chodzić na spacery? Jak wyzwolić swoją kreatywność, żeby przestawić mózg w bardziej pozytywny tryb działania? Odpowiedzi na te i inne ważne pytania można znaleźć w książce autorstwa dr Alexa George'a.

Autor przedstawia zestaw wielu kół ratunkowych i praktycznych technik, które pomogą zadbać Wam o wasze zdrowie psychiczne.

 Książki dzięki uprzejmości wydawnictwa Insignis już czekają na Was w szkolnej biblitece. Zapraszamy do lektury!

organizator - mgr K. Zawada

Inspirujemy!

Dziecięca kreatywność i pomysłowość jest wielka! My postanowiliśmy podzielić się umiejętnościami i zdolnościami naszych najmłodszych uczniów.

W tym roku szkolnym prace, które uczniowie wykonywali podczas zajęć „Koralikowy zawrót głowy” inspirowały w gazetce szkolnej uczniów jednej ze stołecznych szkół podstawowych i zostały bardzo ciepło przyjęte.

Tak ciepło, że pochwaliliśmy się nie tylko nimi, ale również neurografikami, które wykonaliśmy (klik)

Bardzo cieszymy się, że mamy w swoich szeregach tak zdolnych uczniów!

 

Konkurs wiedzy o UK

16 maja odbyła się kolejna edycja Miedzyszkolnego Konkursu  wiedzy o krajach anglojezycznych dla klas 4, 5 i 6 'English is Fun' organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 9 w Bielsku-Białej. W tym roku sprawdzana była wiedza uczniów bielskich szkół o Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Naszą szkołę reprezentowali w tym roku uczniowie z klasy 6 w składzie: Adrianna Kowalska, Lena Luzak, Lena Sobolak i Jakub Buk, którzy najpierw wygrali wewnętrzne eliminacje w naszej szkole, a następnie wywalczyli dla naszej szkoły III miejsce,powtarzając tym samym  sukces z poprzedniego roku (konkurs wiedzy o USA).

Serdecznie gratulujemy!

wychowawca - mgr A. Krasucka

Zakładamy łąkę kwietną z #beeYOPE

W tym roku szkolnym pierwszoklasiści uczestniczą w programie "Razem wspieramy pszczoły!" - #beeYOPE. W ramach programu uczniowie otrzymali bezpłatne pakiety materiałów (zeszyty ćwiczeń, ołówki, naklejki oraz nasiona łąk kwietnych). W ramach akcji wzięli udział w zajęciach projektowych, podczas których dowiedzieli się m.in.:, dlaczego roślina kiełkuje i odbyli podróż przez "Galaktykę nasion" z zaciekawieniem, obserwując ich różne kształty. Zapoznali się też wirtualnie z pszczołami murarkami oraz ich znaczeniem dla ekosystemu.

Najbardziej interesujące i wyczekiwane okazało się jednak zakładanie mini łąki kwietnej, którą uczniowie bacznie doglądali od kilku tygodni i mają już pierwsze efekty swojej pracy. Nieśmiało wychylające się ku słońcu zalążki kwiatów!

Z radością czekamy na ich wzrost! Kwiaty ucieszą zarówno pszczoły, jak i będą cieszyć nas!

wychowawca - mgr K. Zawada