Szkoła Podstawowa nr 22 w programie etwinning

Nasza szkoła w bierze udział w programie eTwinning - Europejskiej Współpracy Szkół. eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.

Uczniowie klasy 4 naszej szkoły nawiązali współpracę ze szkołami w Hiszpanii oraz Turcji. W czasie realizacji wspólnego projektu z wielkim zaangażowaniem i pasją tworzą prezentacje o sobie i naszej szkole, a także o polskiej kulturze i literaturze. I wszystko to w języku angielskim.