Aktualności i wydarzenia

Warsztaty ekologiczne- „Tajemnice lasu- śladami zwierząt leśnych” i konkurs plastyczny „Woda źródłem życia”

Zadanie 4

W dniach 13 i 20 marca oraz 10 kwietnia 2024r. uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w warsztatach ekologicznych zorganizowanych w Centrum Edukacji Ekologicznej w Bielsku- Białej. Poznawali na nich zwyczaje zwierząt szczególnie tych, które żyją w najbliższej okolicy. Sami przekazywali wiele ciekawostek. Było nam ogromnie miło, że prowadzące Panie doceniały wiedzę naszych uczniów. Najciekawsze zajęcia dotyczyły rozpoznawania tropów, czyli śladów jakie zostawiają zwierzęta poruszając się po swoich ścieżkach. Zabawa była wspaniała!

Na koniec ruszaliśmy na krótką wędrówkę po ogrodzie w gościnnym Centrum Edukacji Ekologicznej wsłuchując się w głosy ptaków, oglądając domki dla jeży i podziwiając wiele wspaniałych roślin zielnych. To były bardzo udane i kształcące zajęcia. Chętnie skorzystamy z innych propozycji.

Zadanie 5

W dniu 21marca 2024r odbył się w szkole konkurs plastyczny dla dzieci z klas 1-3 pod hasłem „Woda źródłem życia”. Na konkurs wpłynęło wiele prac wykonanych różnymi technikami. Spośród nich komisja konkursowa wybrała i nagrodziła najciekawsze. Szczegóły znajdziecie w zakładce „Z życia klas 1-3”. -> Klik 

Prace nagrodzone wezmą udział w konkursie plastycznym w ramach projektu „Szanuj energię, chroń klimat”- Klimatyczne Bielsko.

koordynator mgr R. Kalemba