Aktualności i wydarzenia

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 22

im. S. Żeromskiego w Bielsku-Białej

 

Z wielką radością informujemy, że Jakub Buk i Szymon Przybytek z kl.7, uzyskali tytuł Finalistów w czwartej edycji Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych.

Serdecznie gratulujemy!

opiekun mgr R. Grzegorczyk

Drodzy rodzice!

Przypominamy, że w bocznym panelu zakładek znajduje się zakładka „kalendarz roku szkolnego”, w którym znajdują się wszystkie ważne dla nas dni w danym roku szkolnym. W tym m.in. dni wolne od zajęć dydaktycznych, terminy zebrań, ważne święta.

Zachęcanym do zaglądania;-) 

 

Ambasadorzy Klimatu- „Mądre „człowieki” dbają o rzeki”

Powolutku zmierzamy do finału naszej zabawy i edukacji ekologicznej w projekcie „Szanuj energię, chroń klimat”. Wiele się nauczyliśmy o tym, jak dbać o nasze otoczenie. Tym razem przygotowaliśmy zdjęcie do albumu Ambasadorów Klimatu. Fotkę ozdobiliśmy wesołym hasłem: „Mądre człowieki dbają o rzeki!”, bo woda jest jednym z najważniejszych składników naszego życia. Przed nami jeszcze 2 zadania: wielka akcja zbiórki elektrośmieci i konkurs recytatorski w ramach obchodów Dnia Ziemi.

koordynator projektu - mgr R. Kalemba

Szanowni Państwo !

Zakończył się etap wprowadzania wniosków w systemie na stronie sp-bielsko-biala.nabory.pl.

Zgodnie z harmonogramem,19 kwietnia 2024 roku o godzinie 15.00, otrzymacie Państwo informację dotyczącą zakwalifikowania się kandydata do szkoły podstawowej. Informacja będzie dostępna po zalogowaniu się do systemu. Zachęcamy do korzystania z systemu i sprawdzenia wyników tą drogą.

W terminie od 22 kwietnia godz. 9.00 do 26 kwietnia 2024 roku godz. 15.00 należy potwierdzić wolę przyjęcia kandydata do szkoły podstawowej, do której w wyniku postępowania rekrutacyjnego zostało zakwalifikowane dziecko. W tym celu, proszę postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

1)   We wskazanym terminie zalogować się do wniosku na stronie: sp-bielsko-biala.nabory.pl

2)   Przejść do Podsumowania – wybór zakładki po lewej stronie.

3)   Po przeczytaniu komunikatu oraz podjęciu decyzji dotyczącej akceptacji wskazanej szkoły, kliknąć w pole ,,Kliknij tutajaby potwierdzić wolę przyjęcia do placówki SZKOŁA PODSTAWOWA NR…”.

4)   Następnie pojawi się ponowne pytanie ,,Czy potwierdzasz wolę uczęszczania do placówki?” – w celu ostatecznego potwierdzenia swojej decyzji, proszę wybrać TAK.

Tak dokonana operacja w systemie gwarantuje Państwu prawidłowe potwierdzenie woli.

29 lutego uczniowie naszej szkoły w składzie: Lena Sobolak, Jakub Buk i Szymon Przybytek z kasy 7 wzięli udział w Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii z native speakerem „Venture Great Britain”. Na dziesięć zespołów udało się im zająć wysokie piąte miejsce. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy Szkole Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego za zaproszenie.

opiekun mgr A. Krasucka