Aktualności i wydarzenia

 

To się zdarzyło w projekcie:

22 listopada odbyło się spotkanie z rodzicami i pracownikami szkoły, które poprowadziła Pani Anna Witos- przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku- Białej ds. pieczy zastępczej. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się kto może być rodzicem/opiekunem, jak przebiega proces kwalifikacji, jakie warunki formalne należy spełnić aby uzyskać status rodzica, jakie formy wsparcie kierowane są do rodzin zastępczych i gdzie w naszym mieście osoby zainteresowane mogą uzyskać wszystkie potrzebne w tej kwestii informacje. Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej, momentami wzruszającej atmosferze. Na zakończenie zgromadzeni otrzymali opaski odblaskowe z adresem działu pieczy zastępczej: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Dział Pieczy Zastępczej ul. Opatrzności Bożej 18 w Bielsku- Białej, tel. 33 496 01 11, i 33 496 01 11 

 Kolejnym krokiem w naszym projekcie było skontaktowanie się z przydzieloną pod opiekę placówką pieczy zastępczej. Jest nią Pogotowie Opiekuńczo- Wychowawcze nr 1 w Bielsku- Białej. Uzyskaliśmy informację, że to co najbardziej się przydaje do środki higieniczne, rzeczy przydatne w szkole. Na spotkaniu Samorządu Uczniowskiego przedstawiono propozycję aby poszczególne klasy podarowały w formie zbiórki darów konkretne rzeczy. Będą to zbierane przez:

  • klasę 1 : słodycze
  • klasa 2 i 3  : artykuły biurowe/papiernicze/szkolne- bloki, papiery kolorowe, kleje, farby, kredki, 
  • klasa 4 i 5: środki czystości- proszki/płyny do prania, płyny do płukania
  • klasa 6 i 7 : dezodoranty, balsamy do ciała
  • klasy 8a/b: szampony i odżywki do włosów ( opcja chłopcy/dziewczyny)

Zbiórka trwać będzie od 6.12 do 12.12.2022r. Podsumowanie zbiórki i ciąg dalszych naszej pracy w kolejnej relacji na którą już dziś zapraszam. Anioły do dzieła!

koordynator - mgr R. Kalemba