W naszej świetlicy szkolnej

Głównym zadaniem naszej świetlicy jest zapewnienie opieki wychowawczej najmłodszym uczniom po ukończeniu obowiązkowych zajęć lekcyjnych. Świetlica szkolna to miejsce szczególne, które nie tylko wspiera ucznia w poszerzaniu wiedzy, ale także wpływa na jego kreatywność poprzez wszechstronnie rozwijające gry i zabawy edukacyjne.

Największą popularnością wśród dzieci cieszą się zabawy łączące elementy sprawnościowe oraz wiedzę ogólną. Wymagają one jednoczesnego zaangażowania ruchowego, jak również koncentracji podczas wykonywania poleceń.

W świetlicy szkolnej można spędzić czas ucząc się i bawiąc, a co najważniejsze ma to miejsce w towarzystwie szkolnych koleżanek i kolegów.

Jednym z założeń funkcjonowania świetlicy jest również rozwój kultury fizycznej uczniów poprzez gry i zawody sprawnościowe organizowane podczas zajęć na dworze bądź w pomieszczeniu na terenie placówki. Wyjątkowo ważnym czynnikiem w czasie gier z podziałem na drużyny jest nabywanie umiejętności współzawodnictwa w duchu „fair play”, czyli szacunku dla wyników osiąganych przez konkurencyjną drużynę.

Najmłodsi inspirowani są przez wychowawców do poszukiwań nowych zainteresowań, niewątpliwie ma to duże znaczenie dla ich rozwoju intelektualnego.

Świetlica jest tym miejscem na terenie szkoły, które łączy właściwości edukacyjne z przyjazną atmosferą, podobną do tej, którą uczniowie znają z domu rodzinnego. To tutaj dzieci przyswajają zdolność pracy samodzielnej oraz nie mniej cenną, umiejętność funkcjonowania w grupie rówieśniczej.