Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 22

im. S. Żeromskiego w Bielsku-Białej

25 rajd górski "Zielenią się buki".

27 kwietnia reprezentacja naszej szkoły wybrała się na jubileuszowy 25 rajd górski "Zielenią się buki" organizowany przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne "Zagroda", Gminny Ośrodek Kultury w Buczkowicach, Miejski Ośrodek Kultury, Promocji i Informacji im. Jana Więzika w Szczyrku, Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej. Wybraliśmy trudną trasę na Skrzyczne, która obfitowała w liczne emocje i przygody. Każdy uczestnik dostał gadżet: brelok apteczkę i przypinki. Na szczycie był czas na odpoczynek, zjedzenie czegoś ciepłego i zakup pamiątek. Trasa w dół również nie należała do łatwych, ze względu na górki błota i kałuże. Dzięki grupie strażaków z Buczkowic część naszej grupy miała okazję przyjechać na metę wozami strażackimi (poznaliśmy niezastąpioną bestię), za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Na mecie koło Sokolni w Buczkowicach mogliśmy zakosztować smakołyków z grilla, posłuchać koncertu kapeli góralskiej i spędzić czas z innymi grupami z innych szkół. Największym sukcesem okazała się nagroda za najliczniejszą reprezentację szkoły, a także nagrody za proporczyki. 47 osobowa ekipa, w której skład wchodzili uczniowie SP, LO, rodzice i opiekunowie. Pogoda również dopisała, więc na pewno wszyscy będziemy miło wspominać tę wycieczkę! Uczestnikom i opiekunom bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas, do zobaczenia na szlaku za rok!

koordynator Rajdu w szkole mgr J. Zięba

Ziemia - miejsce, na którym wszyscy żyjemy

22 kwietnia uczniowie naszej szkoły spotkali się na konkursie recytatorskim. Tematem przewodnik konkursu było hasło: „ Ziemia- miejsce, na którym żyjemy”. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych klasy 1-3 i 4-6. Łącznie wystąpiło 12 recytatorów, którzy zaprezentowali wiersze poetów polskich, m.in. Agnieszki Frączak, Jana Brzechwy, Edwarda Stachury, Natalii Usenko. Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców, jury przyznało I miejsce Sashy Horodyskyiemu z klasy 3, II miejsce Patrykowi Baranowi z klasy 2 a III miejsce Anastasii Bielince z klasy 1. W kategorii wiekowej klas 4-6- I miejsce otrzymała Pola Rakowska z klasy 5 a II miejsce Zosia Nowak z klasy 4. Trzeciego miejsca jury nie przyznało. W czasie, kiedy jury zastanawiało się nad werdyktem, uczniowie ze wszystkich 6 klas zaprezentowali przygotowane piosenki z okazji Dnia Ziemi. Po ich wykonaniu każda klasa oprócz gromkich braw otrzymała także słodki upominek.

koordynator mgr R. Kalemba

Zadanie 6 w ramach projektu: ”Szanuj energię chroń klimat” - Zbiórka elektrośmieci

18 kwietnia tego roku w szkole odbyła się akcja zbierania elektrośmieci. Nasi uczniowie przynosili uszkodzone sprzęty agd, lokówki, suszarki, komputery, monitory i inne, o których w skrócie mówimy w szkole „te z kabelkami. Nie zabrakło także baterii. Każdy uczestnik akcji dostał maleńki upominek w postaci nasion roślin i doniczki do samodzielnego wysiewu. Do naszej akcji włączyli się także Dyrektor ZSO im S. Żeromskiego dr Krzysztof Kaczor, pracownicy szkoły i rodzice. Elektrośmieci odebrała nieodpłatnie firma SKY RECYCLING SYSTEM z Bielska-Białej. Akcja była bardzo udana. Na pewno powtórzymy ją w nowym roku szkolnym. Wszystkim uczestnikom raz jeszcze dziękujemy.

koordynator mgr R. Kalemba

Dzień Ziemi w klasie 7

W poniedziałek, 22 kwietnia klasa 7 uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Matki Ziemi. Wydarzenia odbyło się w parku przy ul. Słowackiego. Młodzież podzielona na zespoły miała okazję wziąć udział w różnego rodzaju grach, konkurencjach i animacjach. Dobrej zabawie nie przeszkodziła nawet niesprzyjająca aura. Szkoła za udział otrzymała podziękowanie, a uczestnicy drobne upominki.

opiekunowie mgr A. Pokusa, mgr A. Krasucka

Mistrz Matematyki 2

II edycja konkursu MISTRZ MATEMATYKI odbyła się 18 kwietnia. Każdy uczestnik dostał 3 szanse w postaci słodkich niespodzianek, każdy dostawał tyle samo pytań, dodatkowym utrudnieniem było ograniczenie czasowe. Nawet najlepszym uczniom uzdolnionym matematycznie pojawiały się chwile zwątpienia. Pytania były z zakresu podstawy programowej. Udało się wyłonić następujących mistrzów:

MISTRZ MATEMATYKI Inga Żak
II miejsce Konrad Terkiewicz
III miejsce Paweł Tracz

MISTRZ MATEMATYKI Robert Nalborczyk
II miejsce Dominik Grabczak
III miejsce Vera Kasabutskaya

Klasy 6, 7 i 8
MISTRZ MATEMATYKI Jakub Buk klasa 7
II miejsce Adrian Kastelik klasa 8
III miejsce Paweł Pasternak klasa 6

Wszystkim laureatom gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłym roku.

zorganizowała mgr J. Zięba