Laboratoria - listopad 2022

LISTOPAD 2022

 

Klasa 4 SP podczas lekcji matematyki wykorzystała klocki magnetyczne MEGAFORMERS, żeby rozwinąć wyobraźnię przestrzenną. W grupach tworzyli piłki, a także realizowali swoje pomysły: domki, gwiazdy, pojazdy itp. Przy użyciu zestawu klocków konstrukcyjnych tworzyli najwyższą i stabilną wieżę. Grupy wykazały się kreatywnością budując solidne podstawy swoich wież.

klik

Tajniki druku 3D są ciągle poszerzane przez uczniów, którzy tworzą coraz bardziej skomplikowane projekty. Podobnie wyglądają zajęcia z lutowania, które również wychodzi uczniom bardzo dobrze.

 

Nagrania z rocznicy obchodów 11 Listopada oraz wycieczki klas 1-3 do Cygańskiego lasu, powstały również przy pomocy sprzętu wideo, który otrzymaliśmy w ramach projektu.

klik     klik

W ramach projektu "Moduł Woda" uczniowie zagłębiali tajniki parowania i stygniecia wody.

 Uczniowie uczęszczający na zajęcia „Igłą malowane” w ostatnim czasie spróbowali zmierzyć się z tworzeniem świątecznych dekoracji z kleju na gorąco oraz wykonali pierwsze cuda z włóczki. Bardziej wytrwali opanowali już haft krzyżykowy niemal do perfekcji.