Koło matematyczne

W marcu klasa 5 przygotowała w grupach plakaty reklamujące znane im figury geometryczne. Powstały przepiękne i ciekawe projekty, a dodatkowo klasa miała okazję do współpracy, poznania ciekawostek nie tylko o geometrii, ale także o sobie.

Kółko matematyczne nie zwalnia tempa. 21 marca odbędzie się konkurs matematyczny "Kangur". Uczniowie z klasy 4 i 5 dzielnie rozwiązują zadania z poziomów Maluch oraz Beniamin, ale w wolnych chwilach próbują rozwiązać łamigłówki. Konradowi z klasy 4 udało się rozwikłać UKŁADANKI, a uczniowie z klasy 5 zmierzyli się w grze PUNTO. Dwa razy zwyciężył Mateusz, jedną rundę wygrał Tadeusz.

Uczniowie klas 4 i 5 w międzyczasie przygotowań do konkursu matematycznego poznali kolejne gry. Najbardziej przypadła do gustu im propozycja o nazwie FITZ. Gra kształtuje wyobraźnię przestrzenną i jest przydatna w nauce geometrii, ponieważ bardzo ważne są kształty. Piątaki i czwartaki chętnie rywalizowali podczas grania w kółko i krzyżyk, jednak to nie była klasyczna łamigłówka o wymiarach 3x3, tylko trojwymiarowe kółko i krzyżyk, w którym zawsze da się wyłonić zwycięzcę. Uczniowie układali także piramidę matematyczną, w której przypomnieli sobie szybkie mnożenie i dzielenie do 100.

 

......................................................................................................................................................

W roku szkolnym 2023/2024 mgr Joanna Zięba prowadzi kółko matematyczne dla uczniów z klasy 4 i 5. Głównymi celami spotkań są: przygotowanie do konkursów, rozwijanie pasji do matematyki, rozwiązywanie łamigłówek, a także gry logiczne-strategiczne. Robią zadania z Kangura: Maluch (klasa 4), Beniamin (klasa 5). Ostatnio poznali pierwszą grę logiczne-strategiczną pt. Sabotażysta", która kształtowała wyobraźnię i rozwijała kreatywne myślenie podczas budowania tuneli i szukania skarbu. Podczas gry niektórzy uczestnicy - "sabotażyści" próbowali pokrzyżować plany krasnali w odnalezieniu złota. Niedawno ćwiczyli także cechy podzielności podczas wciągającej gry "Abra Kadabra".

prowadzi mgr Joanna Zięba