Szkolne koło turystyczne

III wyprawa kółka turystycznego z naszej szkoły. Tym razem reprezentanci klas: 1, 2, 4, 5, 6 i 7 ruszyli szlakiem czerwonym na Błatnią od strony Jaworza Nałęże. Grupą opiekowali się Joanna Zięba i Rafał Grzegorczyk. Pan Rafał przygotował łamigłówki na początek, to była rozgrzewka przed wspinaniem się szlakiem czerwonym na szczyt. Wędrówka obfitowała w liczne przygody: spotkaliśmy węża, który spał sobie na środku szlaku, przechodziliśmy przez małe strumyki, towarzyszył nam piesek imieniem Miki, a na szczycie w schronisku odpoczeliśmy przy smacznych daniach: kwaśnicy, naleśnikach, frytkach oraz innych smakołykach. Uczestnicy dostali naklejki, przygotowane przez Faustyne Hatale. Po wspólnym zdjęciu, ruszyliśmy szlakiem harcerskim na dół. Jednogłośnie uczestnicy stwierdzili, że ta trzecia wycieczka była najbardziej wyczerpująca, ale również integracyjna, ciekawa i zapewniająca masę wspaniałych wspomnień. Już teraz zapraszamy do rezerwowania terminu: 27 kwietnia na wycieczkę z rozmachem i przytupem: razem z przewodnikiem powalczymy między innymi o nagrodę za najliczniejszą reprezentację szkoły, więc w takim razie mamy nadzieję, że śmiało możemy powiedzieć do zobaczenia na następnej wycieczce.

To już druga wycieczka kółka turystycznego z naszej szkoły. Tym razem dzielni mali i duzi wędrowcy wybrali się na Magurkę. Reprezentanci klas 2, 4, 5 i 7 pod opieką Joanny Zięby i Faustyny Hatali, przeżyli ciekawą, górską przygodę. Pogoda dopisała, więc mieli okazję oderwać się od ekranów komputera, czy telefonu i spędzić miło czas w świetnym towarzystwie. Śniegu już nie było, ale mieliśmy ze sobą białego towarzysza. Na szczycie posmakowaliśmy przekąsek oferowanych przez schronisko: nie mogło zabraknąć oscypka, czy zupy pomidorowej. Zachęcamy do obejrzenia kilku fotek z wyprawy i już teraz zapraszamy do dołączenia do nas w marcowej wycieczce na Błatnią.

Kółko turystyczne zaczęło oficjalnie działać! 18 listopada odbyła się pierwsza wyprawa na Kozią Górkę. Pogoda nie rozpieszczała małych podróżników. Dzielni reprezentanci naszej szkoły z klas 4, 5 i 6 przeżyli wspaniałą przygodę. Każdy uczestnik dostał na pamiątkę: naklejki Kółka turystycznego i drobny słodki smakołyk. Ciepła zupka, frytki i gorąca herbatka jednak nie były główną atrakcją. Szalone zabawy na śniegu: bitwa na śnieżki, lepienie bałwana; a nawet "niedźwiedź polarny" imieniem Ekspres będą niezapomniane dla uczniów, rodziców i opiekunów. Uśmiechniętą ekipą opiekowali się: Joanna Zięba, Faustyna Hatala i Rafał Grzegorczyk. Uczniowie zakupili pamiątkowe magnesy i kauczukowe kangurki. Wspomnienia zostaną na długo, a teraz możecie pooglądać kilka zdjęć z pieszej górskiej wycieczki. Mamy nadzieję, że na następną wyprawę na wiosnę wybierzemy się jeszcze w większym składzie.