Dzień Kropki

15 września w klasach 1-3 obchodziliśmy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki.

Święto to swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa, pt. „The Dot”, w której poznajemy historię Vashti, dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie.

Dzień Kropki to święto inności, kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału, bo przecież każdy ma talent, tylko czasem potrzebuje kogoś, kto pomoże mu go odkryć.

Uczniowie klas 1-3 świętowali Dzień Kropki na wiele sposobów. Na lekcjach rozwiązywali kropkowe karty pracy, poszukiwali kropek w nauce oraz tworzyli kropkowe prace plastyczne i kolorowe eksperymenty. Wszyscy wzięli również udział w „kropkobraniu”, wspólnej gimnastyce oraz puścili ogrom kolorowych baniek do nieba.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wyjątkowego dnia ;-)

 

zorganizowały wychowawczynie klas 1-3