25 rajd górski "Zielenią się buki".

27 kwietnia reprezentacja naszej szkoły wybrała się na jubileuszowy 25 rajd górski "Zielenią się buki" organizowany przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne "Zagroda", Gminny Ośrodek Kultury w Buczkowicach, Miejski Ośrodek Kultury, Promocji i Informacji im. Jana Więzika w Szczyrku, Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej. Wybraliśmy trudną trasę na Skrzyczne, która obfitowała w liczne emocje i przygody. Każdy uczestnik dostał gadżet: brelok apteczkę i przypinki. Na szczycie był czas na odpoczynek, zjedzenie czegoś ciepłego i zakup pamiątek. Trasa w dół również nie należała do łatwych, ze względu na górki błota i kałuże. Dzięki grupie strażaków z Buczkowic część naszej grupy miała okazję przyjechać na metę wozami strażackimi (poznaliśmy niezastąpioną bestię), za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Na mecie koło Sokolni w Buczkowicach mogliśmy zakosztować smakołyków z grilla, posłuchać koncertu kapeli góralskiej i spędzić czas z innymi grupami z innych szkół. Największym sukcesem okazała się nagroda za najliczniejszą reprezentację szkoły, a także nagrody za proporczyki. 47 osobowa ekipa, w której skład wchodzili uczniowie SP, LO, rodzice i opiekunowie. Pogoda również dopisała, więc na pewno wszyscy będziemy miło wspominać tę wycieczkę! Uczestnikom i opiekunom bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas, do zobaczenia na szlaku za rok!

koordynator Rajdu w szkole mgr J. Zięba